• Kulmasta Kulmaan Sukat Ohje Regia Merino Yak Sukat Ohje

    Varpaasta varteen sukkaohje Kulmasta kulmaan-sukat, PDF ohje

    6,50

    Yllättävän simppeli, ja silti katseiden vangitsema kuvio on Kulmasta kulmaan-sukkien ideana. Kuvio syntyy aika yksinkertaisestakin ideasta yhdistää nurjien ja oikeiden silmukoiden välinen kumppanuus sukan varten.

    Sukat neulotaan varpaasta varten, ja kantapää aivan viimeisenä. Kantapäähän tilaa antaa pienet levennykset ja kavennukset kantapään kohdalla, ja ne samalla luovat sukkaan myös mielenkiintoisen ilmeen.

    Kulmasta kulmaan sukat on neulottu Regian Merino-Yak langasta. Lanka on pehmeää, riittoisaa ja siinä on paljon värivaihtoehtoja. Valitse siis oma värisi, ja neulo sukat itselle tai lapselle.

  • aurat sukat, pdf ohjeaurat sukat, pdf ohje

    Helppo sukkaohje Aurat-sukat, pdf-ohje

    5,50

    Sukat neulotaan varpaista varteen, ja kantapää jälkijättöisenä kantapäänä aivan viimeisenä. Helppo kuvio jatkuu sukassa koko pituudelta. Ohje sisältää kuvalliset ohjeet kantapään neulomiseen. Kokeile uutta tapaa neuloa sukat!

Logo Käsityökekkerit Pieni
Yksityisyys

Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota sinulle parhaan mahdollisen käyttökokemuksen. Evästetiedot tallennetaan selaimeesi, ja ne suorittavat toimintoja, kuten tunnistavat sinut, kun palaat verkkosivustollemme, ja auttavat tiimiämme ymmärtämään, mitkä verkkosivuston osat pidät kiinnostavimpana ja hyödyllisimpana.